Сторінка для батьків

Шановні батьки!
Пам’ятайте, що мозок дитини здатний зростати

до 80% у віці до 4-ох років!
Якщо до цього віку клітини мозку не заповнені інформацією

– вони атрофуються.
Зробіть все можливе, щоб не пропустити цей дуже важливий для розвитку вашої дитини вік!
Завдання дитсадка – розвиток всебічно розвиненої особистості, яскравої творчої індивідуальності, яка живе в гармонії з собою та навколишнім світом.
Відповідно до Закону України “Про дошкільну освіту” кожна дитина повинна обов’язково отримати дошкільну освіту.

В цьому Вам допоможе наш

дошкільний навчальний заклад 47 «ЗІРОЧКА»

Ви, шановні батьки, і ми – партнери у вихованні Ваших дітей!

Наш дитячий садок працює, щоб допомогти максимально розкрити й розвити здібності Ваших дітей, дати їм дошкільну освіту й сформувати потрібні для цього вікового періоду навички, виховати їх порядними людьми. Тут ми намагаємося створити всі умови, щоб малюки почували себе затишно й комфортно, як удома.

Просимо Вас:
1) дотримуватися режиму дня групи (приводити дитину до 8 години, вчасно забирати);

2) сприяти навчально-виховному процесу, співпрацюючи з вихователем в наданні дитині знань, умінь і навичок;

3) без поважних причин не пропускати ДНЗ;

4) в разі хвороби або будь-якої іншої причини відсутності дитини попереджувати вихователя;

5) супроводжувати дитину до дитячого садочка, особисто передавати її вихователю, не допускати самостійного приходу дитини до групи;

6)вчасно, до 15 числа кожного місяця забезпечувати оплату за харчування дитини в установі.

Адаптація дитини до садочка

Щоб адаптувати дитину до садочка, необхідно:

1) Психологічно підготувати дитину до відвідування садочка. Найкраще знайомитися з дошкільним закладом ще влітку, коли є можливість багато гуляти на подвір’ї, грати в рухливі ігри.

2) Необхідно вводити в харчовий раціон дитини більше м’яса, сиру, фруктів.

3) Якщо дитина прийшла в садочок зі сльозами, не варто довго прощатися. Ваше маленьке сонечко відчує, що ви спокійні – і саме заспокоїться.

4) Дитині завжди треба говорити правду.

5) Не лякайте дітей садочком, а перетворіть його відвідування на сімейне свято з солодощами та вітаннями.

Допоможіть дитині адаптуватися

·        Почніть приводити дитину до дитячого садка за два –три місяці до того  як мама вийде на роботу

·        Приводьте дитину на півтори-дві години у перші дні, бажано у час між сніданком і обідом, та не залишайте на сон і прийом їжі, адже сон і їжа найбільш стресогенні ситуації для малюка.

·        Побудьте у групі разом з дитиною, якщо вона просить про це, або їй складно залишатися самій у садочку. Саме ви можете познайомити дитину з новою обстановкою й прищепити симпатію та довіру до вихователя.

·        Включіть до раціону дитини вітаміни, свіжі овочі та фрукти. адже через нервове напруження у період адаптації дитини ослаблена і значною мірою схильна до захворювань.

·        Вдягайте дитину на прогулянку ретельно, аби вона не спітніла і не замерзла. Обирайте одяг, який не заважатиме її рухам.

·        Дозволяйте дитині брати з собою до дитячого садка улюблену іграшку, з нею малюку буде спокійніше.

·        Цікавтеся поведінкою дитини у групі. Радьтеся з вихователями, практичними психологами, медичною сестрою, аби оминути ті чи ті проблеми.

·        Не обговорюйте у присутності дитини проблеми, які пов’язані з дитячим садком та хвилюють вас.

Пам’ятайте, період адаптації – стрес для дитини, тому приймайте її такою, якою вона є, проявляйте якомога більше любові, терпіння ласка та уваги!

Дитячий садок: для чого він?

У дитячому садку зростаюча особистість установлює систематичні зв’язки з дорослими і однолітками за межами своєї сім’ї, залучається до різних видів діяльності, оволодіває  системою загальнолюдських  цінностей.

Група   дитячого садка має два основних джерела впливу -  це вихователь і самі діти. Вихователь виступає насамперед джерелом пізнавальної інформації для дитини, моральних вимог, турботи про неї, підтримки і підкріплення її дій та вчинків. Приходить на допомогу, виявляє радість або занепокоєння з приводу її досягнень чи невдач. Дитяча група — важливий чинник соціалізації зростаючої особистості. Вплив  однолітка на дитину не менш значущий за роль дорослого у становленні малюка. Незамінний вплив дитячого садка на самостійну активність дошкільника. Якщо сім’я опікується малюком, то дитячий садок значно більше довіряє йому, надає можливість виявляти власну ініціативу, незалежність, критичність. Постійне спілкування з вихователями і однолітками сприяє розвитку в неї мовлення — важливого засобу взаємодії, основи соціальної поведінки.

В іграх з дітьми свого віку закладаються основи взаємодії з людьми, розвиваються вміння діяти разом, розуміти інших, допомагати і співчувати їм. Режим дня, дисципліна та здорове харчування без печива, цукерок, сухариків з гамбургерами і жуйками теж належать до переваг дитячого садка.. Окрім цього, дитина, що пройшла через дитячий садок, легше адаптується до шкільного навчання, більше пристосована до умов навчання в школі, зокрема таких:

·        Працювати в групі, тобто в одному темпі, заданому дорослим:

·        Працювати за інструкцією дорослого;

·        Прийняти узагальнене ім’я «діти» і реагувати на нього;

·        Вміти налагоджувати стосунки з однолітками і дорослими тощо.

Дошкільник, що йде у 1-й клас, оминаючи садок, частіще потерпає від зовнішньо заданих вимог до нього.

Любов батьківська — почуття дорогоцінне, але воно не може замінити собою педагогічного вміння і педагогічної підготовки, якої почасти батьки позбавлені.